Knowles LRC0402CS1N5GV001T
General Purpose Inductor, 0.0015uH, 20%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRC0402CS1N5GV001T.
IHS
Datasheet1 page1 year ago
Farnell
3 month trend:
-34.31%
Introduction Date2018-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRC0402CS1N5GV001T provided by its distributors.
Ceramic Inductor, 0402, 1.5Nh±0.3Nh, 300Ma, Ni/Sn (Rohs), Orientation Mark Full Marking, 7" Reel Paper Tape |Johanson Technology LRC0402CS1N5GV001T
FIXED IND 1.5NH 300MA 130MOHM SM
FIXED IND 1.5NH 300MA 130 MOHM
INDUCTOR RF, 1.5NH, +/-0.3NH, 0402; Inductance: 1.5nH; Product Range: -; DC Current Rating: 300mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Multilayer; DC Resistance Max: 0.13ohm; Inductance Tol