Knowles LRC0402CS1N0GV001T
General Purpose Inductor, 0.001uH, 30%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRC0402CS1N0GV001T.
RFMW
Inventory History
3 month trend:
-11.93%
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.40.00
Introduction Date2018-06-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRC0402CS1N0GV001T provided by its distributors.
100MHz 15GHz 300mA 8@100MHz 1nH 120m¦¸ ¡À0.3nH 0402 1mm*500¦Ìm*600¦Ìm
Ceramic Inductor, 0402, 1.0Nh±0.3Nh, 300Ma, Ni/Sn (Rohs), Orientation Mark Full Marking, 7" Reel Paper Tape |Johanson Technology LRC0402CS1N0GV001T
FIXED IND 1NH 300MA 120 MOHM SMD
INDUCTOR RF, 1.0NH, +/-0.3NH, 0402; Inductance: 1nH; Product Range: -; DC Current Rating: 300mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Multilayer; DC Resistance Max: 0.12ohm; Inductance Toler