Knowles LRC0402CJ68NGV001T
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles LRC0402CJ68NGV001T.
RFMW
Inventory History
3 month trend:
-13.53%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles LRC0402CJ68NGV001T provided by its distributors.
Ceramic Inductor, 0402, 68Nh±5%, 100Ma, Ni/Sn (Rohs), Orientation Mark Full Marking, 7" Reel Paper Tape |Johanson Technology LRC0402CJ68NGV001T
FIXED IND 68NH 100MA 2.2 OHM SMD
INDUCTOR RF, 68NH, 5%, 0402; Inductance: 68nH; Product Range: -; DC Current Rating: 100mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Multilayer; DC Resistance Max: 2.2ohm; Inductance Tolerance: ±