Knowles EMDK101W404M1GV001E
EMI Filters, 1410, X7R, 100V, 0.40µF±20%, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Embossed Tape
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles EMDK101W404M1GV001E.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
Newark
Inventory History
3 month trend:
-39.43%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2023-05-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles EMDK101W404M1GV001E provided by its distributors.
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 100V
0.4µF ±20% 100V Ceramic Cap X7R 1410
CAP PASSTHRU 0.4UF 20% 100V 1410
Ceramic Capacitor 0.4Uf, 100V, X7R, 20%, 0603, Full Reel; Capacitance:0.4Μf; Voltage(Dc):100V; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:X2Y Series Rohs Compliant: Yes |Johanson Dielectrics EMDK101W404M1GV001E