Knowles EMDD500W104M1GV001E
EMI Filters, 1206, X7R, 50V, 0.10µF±20%, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Embossed Tape
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles EMDD500W104M1GV001E.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
Inventory History
3 month trend:
-11.22%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2022-12-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles EMDD500W104M1GV001E provided by its distributors.
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 50V
CAP PASSTHRU 0.1UF 20% 50V 1206
CERAMIC CAPACITOR, 0.1UF, 50V, X7R, 20%, 1206; Capacitance:0.1µF; Voltage(DC):50V; Capacitor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:X2Y Series; Product Width:1.6mmRoHS Compliant: Yes