Knowles EMDD160W224M1GV001E
EMI Filters, 1206, X7R, 16V, 0.22µF±20%, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Embossed Tape
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles EMDD160W224M1GV001E.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
element14 APAC
Newark
Inventory History
3 month trend:
+0.63%
Descriptions
Descriptions of Knowles EMDD160W224M1GV001E provided by its distributors.
CAP PASSTHRU 0.22UF 20% 16V 1206
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 16V
CAP, 0.22µF, 16V, 20%, X7R, 1206; Capacitance: 0.22µF; Voltage Rating: 16V; Ceramic Capacitor Case: 1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: -; Operating Temperature Min:
Ceramic Capacitor 0.22Uf, 16V, X7R, 20%, 1206, Full Reel; Capacitance:0.22Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Product Range:X2Y Series Rohs Compliant: Yes |Johanson Dielectrics EMDD160W224M1GV001E