Knowles EMCP500G270M1GV001T
EMI Filters, 0603, NP0/C0G, 50.0V, 27.000pF±20%, Ni/Sn (RoHS), 7" Reel Paper Tape
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles EMCP500G270M1GV001T.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2023-05-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles EMCP500G270M1GV001T provided by its distributors.
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 50V
CAP PASSTHRU 27PF 20% 50V 0603
MLCC X2Y 0603 27PF 50V NP0