Knowles 5425BP15A1050001E
Band Pass Filters, 0805, 4900-5950MHz, 2W, 2dB, Ag/Pt (RoHS), 7" Reel Embossed Tape
Production
Price and Stock
Inventory History
3 month trend:
-4.69%
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8534.00.00.85
Introduction Date2025-01-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles 5425BP15A1050001E provided by its distributors.
Band Pass Filter, 1 Section(s) Min, 1 Section(s) Max, 5425MHz
RF FILTER BANDPASS 5.425GHZ 0805
5.4GHZ BPF WIDEBAND CERAMIC