Knowles 2450BL15B0050001E
Balun 2.4GHZ-2.5GHZ 50/50 0805
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles 2450BL15B0050001E.
Newark
Datasheet2 pages22 years ago
Inventory History
3 month trend:
+11.71%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles 2450BL15B0050001E provided by its distributors.
BALUN 2.4GHZ-2.5GHZ 50/50 0805
BALUN 2.4GHZ WIFI/BLUETOOTH 1:1
RF Transformer
BALUN, 2.45GHZ, 50/50 OHM, 0805, REEL; Impedance - Unbalanced / Balanced:50ohm, 50ohm; Insertion Loss:1dB; Phase Difference:180° ± 10°; Balun Case Style:0805; Frequency Min:2.4GHz; Frequency Max:2.5GHz; Product Range:- RoHS Compliant: Yes