Bourns - J.W. Miller PM43-390K
General Purpose Inductor, 39uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1816
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bourns - J.W. Miller PM43-390K.
IHS
Datasheet1 page18 years ago
Newark
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1995-04-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2008-10-01
Descriptions
Descriptions of Bourns - J.W. Miller PM43-390K provided by its distributors.
FIXED IND 39UH 520MA 587 MOHM
INDUCTOR, UN-SHIELDED, 39UH, 920MA, SMD, FULL REEL