ITT / Cannon KPSE00E22-55SX
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 55 POS Crimp ST Wall Mount 55 Terminal 1 Port
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ITT / Cannon KPSE00E22-55SX.
IHS
Datasheet1 page4 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Related Parts
ITT / CannonKPSE02E22-55SY
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 55 POS Crimp ST Box Mount 55 Terminal 1 Port
ITT / CannonKPSE02E22-55SZ
Conn Circular MIL-DTL-26482 RCP 55 POS 22-55 Size SKT Contact Wall Mount , WITH contacts
MIL Series Connector, 55 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Receptacle
Amphenol AerospaceMS27497T22B55PB
Descriptions
Descriptions of ITT / Cannon KPSE00E22-55SX provided by its distributors.
MIL Series Connector, 55 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Crimp Terminal, Receptacle
CIRCULAR CONENCTOR, VG95328 WALL MOUNT, CRIMP SOCKET 55, SZ 20, KPSE SERIES
Bayonet Lock,Female Sockets,Receptacle 55pin Aluminum Alloy 7.5A , , 34.5mm*40.1mm