ITT / Cannon KPSE00E14-15PDZ
Circular Connector, 15-POS, 14 # 20 1 # 16 Pin, Receptacle, Kpse Series
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ITT / Cannon KPSE00E14-15PDZ.
Farnell
Datasheet1 page10 years ago
Datasheet36 pages12 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Related Parts
Amphenol IndustrialPT02SE-14-15P
MIL Series Connector, 15 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Receptacle
ITT / CannonKPSE02E14-15PX
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 15 POS Crimp ST Box Mount 15 Terminal 1 Port
ITT / CannonKPSE02E14-15PY
ITT / CannonKPSE02E14-15PW
Amphenol AerospaceMS27474T14F15P
Amphenol IndustrialPT02SE18-11P(027)
Miniature Cylindrical Circular Connector Receptacle 11 Position Plug Contact Box Mount