ITT / Cannon CA3101F22-14PZ
MIL Series Connector, 19 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ITT / Cannon CA3101F22-14PZ.
IHS
Datasheet1 page26 years ago
3 month trend:
-100%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 9 months ago)
Related Parts
ITT / CannonCA3101R22-14P
Circular Connector, CA, Cable Mount Receptacle, 19 Contacts, Solder Pin, Threaded, 22-14
ITT / CannonCA06F22-14P
Conn Circular PIN 19 POS Crimp ST Cable Mount 19 Terminal 1 Port Automotive
ITT / CannonCA3106F22-14PW
MIL Series Connector, 19 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Plug
Descriptions
Descriptions of ITT / Cannon CA3101F22-14PZ provided by its distributors.
Connector Bayonet Coupling PIN 19 Position Solder Cup Straight Cable Mount 19 Terminal 1 Port
Conn Circular PIN 19 POS Crimp ST Cable Mount 19 Terminal 1 Port
Male Pins,Receptacle,Threaded 19pin Aluminum Alloy 22A