ISSI IS61QDB22M18A-250M3LI
36Mb, QUAD (Burst of 2), Sync SRAM, 2M x 18, 165 Ball FBGA (15x17 mm), RoHS
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ISSI IS61QDB22M18A-250M3LI.
IHS
Datasheet29 pages11 years ago
CAD Models
Download ISSI IS61QDB22M18A-250M3LI symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Qdr Sram, 2Mx18, 0.45Ns, Cmos, Pbga165 |Cypress Infineon Technologies CY7C1412KV18-250BZI
CY7C1420KV18 Series 36 Mb (1 M x 36) 1.7 - 1.9 V DDR II SRAM - FBGA-165
CY7C1381D Series 36 Mb (2 M x 18) 250 MHz 2.9 V QDR® II SRAM- FBGA-165
36Mb, QUAD (Burst of 2), Sync SRAM, 1M x 36, 165 Ball FBGA (15x17 mm), RoHS
SRAM Chip Sync Single 1.8V 36M-Bit 2M x 18 0.45ns 165-Pin LFBGA
1MX36 Qdr SRAM, 0.45NS, PBGA165, 15 X 17 Mm, Plastic, BGA-165
Descriptions
Descriptions of ISSI IS61QDB22M18A-250M3LI provided by its distributors.
SRAM Chip Sync Dual 1.8V 36M-bit 2M x 18 0.45ns 165-Pin FBGA
Synchronous Discontinued 3-STATE BOTTOM ic memory -40C~85C TA 1.71V 36Mb 950mA