Inventronics EUD-240S420DTA
100 - 277Vac, 240W, 280 - 4200mA, 29-86V, [0-10V, PWM...], IP67 LED Driver
Submit Request for Quote
Submit an RFQ to a group of distributors who specialize in finding hard-to-find parts.
Request for Quotation (RFQ)
This request will be sent to the specified suppliers.
(* indicates required field)
Quote request
Suppliers *
Contact details
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Inventronics EUD-240S420DTA.
Future Electronics
Datasheet14 pages8 years ago
Datasheet14 pages8 years ago
Datasheet14 pages9 years ago
Supply Chain
Introduction Date2016-07-11
Descriptions
Descriptions of Inventronics EUD-240S420DTA provided by its distributors.