Inventronics EUC-042S105DS
INVENTRONICS EUC-042S105DS Power supply: switched-mode; LED; 42W; 2038V; 1050mA; 90305VAC
Submit Request for Quote
Submit an RFQ to a group of distributors who specialize in finding hard-to-find parts.
Request for Quotation (RFQ)
This request will be sent to the specified suppliers.
(* indicates required field)
Quote request
Suppliers *
Contact details
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Inventronics EUC-042S105DS.
Future Electronics
Datasheet11 pages7 years ago
Datasheet11 pages9 years ago
Datasheet10 pages13 years ago
Datasheet7 pages14 years ago
TME
Supply Chain
Introduction Date2012-12-18
Descriptions
Descriptions of Inventronics EUC-042S105DS provided by its distributors.
100 - 277Vac, 40W, 1050mA, 20-38V, [0-10V], IP66 LED Driver