Inventronics EBS-160S070DTE
220 - 277Vac, 160W, 45 - 700mA, 115-356V, [0-10V, PWM...], IP20 LED Driver
Contact details
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Inventronics EBS-160S070DTE.
Future Electronics
Datasheet12 pages7 years ago
Supply Chain
Introduction Date2018-01-26
Descriptions
Descriptions of Inventronics EBS-160S070DTE provided by its distributors.
120W Class I/II Programmable IP20 Driver