Integrated Power Designs NXT-100-1004
12Vdc Power Supply , Open Frame, 2.5"x 4.5" , ITE & Medical Certification
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Integrated Power Designs NXT-100-1004.
Peak to Peak Power
Datasheet7 pages17 years ago
Inventory History
3 month trend:
-20.25%
Descriptions
Descriptions of Integrated Power Designs NXT-100-1004 provided by its distributors.
AC/DC Power Supply Single-OUT 12V 5.8(Convection)A/8.3(Forced Air)A 100W