Infineon CY7C65223-24LTXI
Full Speed USB-UART Single Channel Bridge Controller USB 2.0 1.8V/3.3V Tray 24-Pin QFN EP
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Infineon CY7C65223-24LTXI.
IHS
Datasheet36 pages13 years ago
Datasheet30 pages13 years ago
Inventory History
3 month trend:
+23.84%
CAD Models
Download Infineon CY7C65223-24LTXI symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Infineon CY7C65223-24LTXI provided by its distributors.
USB Full-Speed Controller USB2.0 12Mbps 24-Pin QFN Tray
12Mbps USB 2.0 1.71V,2V 1.89V,5.5V QFN-24
桥口桥接器, USB至异步收发器, UART 桥接器, -40 至 85度;
USB TO UART BRIDGE, -40 TO 85DEG C;
INTERFACE BRIDGE, USB TO UART, QFN-24; Bridge Type:USB to UART; Supply Voltage Min:1.71V; Supply Voltage Max:5.5V; IC Case / Package:QFN; No. of Pins:24Pins; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C RoHS Compliant: Yes