Infineon CY7C65216-24LTXI
Full Speed USB-I2C Single Channel Bridge Controller USB 2.0 1.8V/3.3V Tray 24-Pin QFN EP
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Infineon CY7C65216-24LTXI.
Inventory History
3 month trend:
-0.52%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Infineon CY7C65216-24LTXI provided by its distributors.
USB Controller USB2.0 24-Pin VQFN Tray
USB 2.0 1.71V,2V 1.89V,5.5V 12Mbps
USB TO I2C BRIDGE, -40 TO 85DEG C;
桥口桥接器, USB至I2C 桥接器, -40 至 85度;
INTERFACE BRIDGE, USB TO I2C, QFN-24; Bridge Type:USB to I2C; Supply Voltage Min:1.71V; Supply Voltage Max:5.5V; IC Case / Package:QFN; No. of Pins:24Pins; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C RoHS Compliant: Yes