Infineon CY7C652148-24LTXIT
USB Full-Speed Controller USB2.0 12Mbps 24-Pin QFN T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Infineon CY7C652148-24LTXIT.
IHS
Datasheet33 pages13 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.01
Introduction Date2020-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Infineon CY7C652148-24LTXIT provided by its distributors.
USB 2.0 1.71V,2V 1.89V,5.5V 12Mbps
USB TO SPI BRIDGE, -40 TO 85DEG C;
桥口桥接器, USB至SPI 桥接器, -40 至 85度;
INTERFACE BRIDGE, USB TO SPI, QFN-24; Bridge Type:USB to SPI; Supply Voltage Min:1.71V; Supply Voltage Max:5.5V; IC Case / Package:QFN; No. of Pins:24Pins; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:85°C RoHS Compliant: Yes