Idec NRAS1100-15A-AA
Magnetic Circuit Breaker, 1 Pole(s), 15A, 250VAC, 65VDC, Panel Mount
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec NRAS1100-15A-AA.
IHS
Datasheet12 pages7 years ago
Electro Sonic
Lectro Components
Supply Chain
Introduction Date2014-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Idec NRAS1100-15A-AA provided by its distributors.
Circuit Breakers Circuit Protector 1 Pole Series Trip 15A Medium Trip Curve Panel Mount
Circuit Breaker Electromagnetic 1Pole 15A 250VAC 2-Pin
Circuit Protector 15A Rohs Compliant: Yes |Idec NRAS1100-15A-AA
CIRCUIT BREAKER LEVER 1POLE SERIES
Idec Corp Circuit Protector 15A