Idec HW4L-M1F11QD-A-24V
Pushbutton Switch, DPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec HW4L-M1F11QD-A-24V.
IHS
Datasheet62 pages7 years ago
JRH Electronics
Sager Electronics
Lectro Components
Inventory History
3 month trend:
-45.22%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Idec HW4L-M1F11QD-A-24V provided by its distributors.
22Mm Pushbutton Illuminated Rohs Compliant: Yes |Idec HW4L-M1F11QD-A-24V
PUSHBUTTON; HW SERIES; METAL BZL; FLUSH; ILLUM; LED, 1NO-1NC, MOM, AMB, 24VDC
Pushbutton Switches Pushbutton Illuminated 22mm Momentary Flush Round Amber 1NO-1NC Contact 24V AC24V DC
Idec Corp 22Mm Pushbutton Illuminated
PUSHBUTTON, MOM, AMB, FLUSH, 24V DIR