Idec HW4L-M1F10QD-S-24V
Pushbutton, Hw Series, Metal Bzl, Flush, Illum, Led, 1NC, Mom, Blu, 24VDC
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec HW4L-M1F10QD-S-24V.
IHS
Datasheet62 pages8 years ago
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Lectro Components
Inventory History
3 month trend:
-74.26%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, Screw Terminal, Panel Mount
Switch Push Button N.O. SPST Round Button 10A 440VAC 380VDC Momentary Contact Screw Panel Mount
Descriptions
Descriptions of Idec HW4L-M1F10QD-S-24V provided by its distributors.
Switch Push Button N.O. SPST Flush Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
Pushbutton Switches Pushbutton Illuminated 22mm Momentary Flush Round Blue 1NO Contact 24V AC24V DC
Idec Corp 22Mm Pushbutton Illuminated
Pushbutton, Mom, Blu, Flush, 24V