Idec HW4B-M1F10-W
Pushbutton; Hw Series; Metal Bezel; Flush; Non-illum, 1NO, Mom, White
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec HW4B-M1F10-W.
Official Datasheet10 years ago
Inventory History
3 month trend:
-49.60%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of Idec HW4B-M1F10-W provided by its distributors.
22Mm Pushbutton White Rohs Compliant: Yes |Idec HW4B-M1F10-W
Switch Push Button N.O. Flush Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
Idec Corp 22Mm Pushbutton White
PUSHBUTTON, MOM, WHT, FLUSH, 1NO
Industrial Panel Mount Indicators / Switch Indicators Pushbutton 22mm Momentary Metal Round White 1NO Contact Finger Safe Screw Terminal