Idec HW1L-M2F10Q-R-24V
Pushbutton, Mom, Red, Ext, 24V Direc 22MM Mounting, Black Bezel, Incand 1NO Contact Block
Datasheet
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Beyond ComponentsHW1L-M2F10Q-R-24V0
6h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec HW1L-M2F10Q-R-24V.
Sager Electronics
Datasheet62 pages13 years ago
Lectro Components
Related Parts
22Mm Pushbutton Illuminated Rohs Compliant: Yes |Idec HW1L-M2F01QD-R-24V
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
PUSHBUTTON, MOM, RED, FLUSH, 6V DIRE DIRECT VOLTAGE, INCANDESCENT 1NO CONTACT, 22mm MOUNTING
Descriptions
Descriptions of Idec HW1L-M2F10Q-R-24V provided by its distributors.
Switch Push Button N.O. SPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount