Idec HW1L-M1F10Q-G-12V
Pushbutton, Mom, Grn, Flush, 12V Dir Direct Voltage, Incandescent 1NO Contact, 22MM Mounting
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec HW1L-M1F10Q-G-12V.
Master Electronics
Datasheet62 pages13 years ago
Lectro Components
Related Parts
Switch Push Button N.O. SPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
Switch Push Button N.O. SPST Mushroom Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
Switch Pushbutton; Illuminated; 1-NO; Flush Cap; Green
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, Screw Terminal, Panel Mount
Descriptions
Descriptions of Idec HW1L-M1F10Q-G-12V provided by its distributors.
Switch Push Button N.O. SPST Flush Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount