Idec HW1F-3F22QD-S-24V
Rotary Switch, Latched, 10A, 24VDC, Rotary Actuator, Din-rail Mount
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec HW1F-3F22QD-S-24V.
IHS
Datasheet62 pages7 years ago
Master Electronics
3 month trend:
+23.08%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Idec HW1F-3F22QD-S-24V provided by its distributors.
22Mm Selector Switch Lighted Rohs Compliant: Yes |Idec HW1F-3F22QD-S-24V
Control Switches 22mm Selector Switch Lighted
SEL/SWITCH 22MM 3POS LED MAINT
HW1F-3F22QD-S-24V 3POS MNTD SW