Idec ASW33L22
Switch; Tw 3POS Sprg Lever Sw | Idec Corporation ASW33L22
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec ASW33L22.
Sager Electronics
Datasheet41 pages7 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Lectro Components
Inventory History
3 month trend:
-64.77%
Descriptions
Descriptions of Idec ASW33L22 provided by its distributors.
22Mm Selector Switch Rohs Compliant: Yes |Idec ASW33L22
Selector Switch, 3-Pos Mom, 2NO/2NC
Idec Corp 22Mm Selector Switch
Pushbutton Switches Selector Switch 22mm 3 positions Spring return left & right to center Lever Type 2NO-2NC contact Open Screw Terminal Terminal