Idec APW199-R-120V
LAMP For Use With: TW Series 22mm NEMA Style Pushbuttons RoHS Compliant: Yes
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec APW199-R-120V.
Newark
Datasheet41 pages18 years ago
Datasheet41 pages14 years ago
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Idec APW199-R-120V provided by its distributors.
PILOT LIGHT, RED, 120V DIRECT, INCAN ROUND FLUSH, 22mm MOUNTING
SWITCH PILOT LIGHT FLAT RED 120VAC
Round Flat Assembled Pilot Lights
Lamp; Led Color:-; Operating Voltage:120Vac; Mounting Hole Dia:-; Forward Current If:-; Luminous Intensity:-; Ip/Nema Rating:Ip65; Product Range:-; For Use With:Idec Tw Series Oiltight Switches And Pilot Devices Rohs Compliant: Yes |Idec APW199-R-120V