Idec APD199DN-G-12V
Pilot Light, Grn, 12V Direct, LED, Full Voltage, 30mm Mounting, Dome Lens
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec APD199DN-G-12V.
Electro Sonic
Datasheet30 pages11 years ago
Datasheet30 pages14 years ago
Lectro Components
Newark
Descriptions
Descriptions of Idec APD199DN-G-12V provided by its distributors.
APD199DN-G-12V - IDEC APD199DN-G-12V, TWTD LED PL FV
Indicator Lamp;Supply Voltage:12V; Power Rating:1W; Current Rating:20mA; Current Rating:0.020A; Lens Color:Green
Incandescent Pilot Lights Full Voltage Dome
Indicator Lamp; Lamp Base Type:-; Mounting Hole Dia:-; Current Rating:-; Supply Voltage:12V; Lens Shape:dome; Product Range:twtd Series Rohs Compliant: Yes