Idec ALW29911-R-120V
Pushbutton, Mom, Red, Ext, 120V Direct, 22mm Mounting, Incand, 1NO & 1NC Contact Blocks
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec ALW29911-R-120V.
Sager Electronics
Datasheet41 pages7 years ago
Switches Unlimited
Lectro Components
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Idec ALW29911-R-120V provided by its distributors.
Switch Push Button N.O./N.C. DPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
22mm Pushbutton Illuminated RoHS Compliant: Yes