Idec ALW29902D-R-120V
22Mm Pushbutton Illuminated Rohs Compliant: Yes |Idec ALW29902D-R-120V
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec ALW29902D-R-120V.
Master Electronics
Datasheet41 pages11 years ago
Sager Electronics
Switches Unlimited
Electro Sonic
Lectro Components
Inventory History
3 month trend:
-9.33%
Related Parts
22Mm Pushbutton Illuminated Rohs Compliant: Yes |Idec ALQW2B9911D-R-120V
22Mm Pushbutton Illuminated Rohs Compliant: Yes |Idec ALW212620D-R
22Mm Pushbutton Illuminated Rohs Compliant: Yes |Idec ALW29920D-R-120V
Descriptions
Descriptions of Idec ALW29902D-R-120V provided by its distributors.
Switch Push Button N.C. DPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
Pushbutton Switches Pushbutton Illuminated 22mm Momentary Extended Round Red 2NC Contact 120V AC
Idec Corp 22Mm Pushbutton Illuminated
Pushbutton, Mom, Red, Ext, 120V Dire