Idec ALQW2B9920-A-120V
Switch Push Button N.O. DPST Extended Square Button 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Momentary Contact Screw Panel Mount
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec ALQW2B9920-A-120V.
Lectro Components
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
PUSHBUTTON, ILLUMINATED, 1NO-1NC, MOM, SQUARE EXTENDED, AMBER, 24V DIRECT, INCANDESCENT
Switch Push Button N.O. DPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC Momentary Contact Screw Panel Mount
Pushbutton, Mom, Amb, Ext, 12V Direct, 22mm Mounting, Incand, 1NO & 1NC Contact Blocks,
Descriptions
Descriptions of Idec ALQW2B9920-A-120V provided by its distributors.