Idec ALD29911N-A-120V
30Mm Pushbutton Illuminated Rohs Compliant: Yes |Idec ALD29911N-A-120V
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec ALD29911N-A-120V.
Sager Electronics
Datasheet30 pages8 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Lectro Components
Descriptions
Descriptions of Idec ALD29911N-A-120V provided by its distributors.
SWITCH;120VAC, TWTD AMBER, RND, PB | IDEC Corporation ALD29911N-A-120V
Switch Push Button N.O./N.C. DPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC Momentary Contact Screw Panel Mount
PUSHBUTTON, MOM, AMB, EXT, 120V DIR FULL VOLTAGE, 30mm MOUNTING, INCAND 1NO/1NC CONTACT BLOCKS, CHROME BEZEL