Idec ALD29911DN-W-120V
Pushbutton, Mom, Wht, Ext, 120V Dire 1NO/1NC Contacts, Direct Voltage Led, 30MM Mounting
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec ALD29911DN-W-120V.
Lectro Components
Datasheet30 pages18 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Idec ALD29911DN-W-120V provided by its distributors.
PUSHBUTTON, TWTD SERIES, 30MM, EXTENDED, ILLUM, 1NO-1NC, MOM, 120V AC, WHITE
Switch Push Button N.O./N.C. DPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC Momentary Contact Screw Panel Mount