I-PEX 20952-024E-02
500¦ÌM 24PIN 1.55MM Ffc, Fpc SMD, P=0.5MM
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for I-PEX 20952-024E-02.
Future Electronics
Datasheet6 pages4 years ago
Inventory History
3 month trend:
+94.28%
CAD Models
Download I-PEX 20952-024E-02 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Descriptions
Descriptions of I-PEX 20952-024E-02 provided by its distributors.
FFC / FPC Connector24 Position 0.50mm
CONN FFC TOP 24POS 0.5MM SMD R/A