Honeywell PX2DN1XX100PSCHX
Industrial Pressure Senor, Heavy Duty, Sealed, 0-100 PSI, 8V-30V, PX2 Series
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Honeywell PX2DN1XX100PSCHX.
Sager Electronics
Datasheet10 pages5 years ago
Datasheet10 pages13 years ago
Newark
Honeywell
Electro Sonic
Master Electronics
Related Parts
PRESSURE SWITCH, -40 F, 250 F, SCREW, 100 PSI, 5000 SERIES
SF Pressure* PS D/C 5000 SCREW (100 PSI)
Descriptions
Descriptions of Honeywell PX2DN1XX100PSCHX provided by its distributors.
Industrial Pressure Sensor 0psi to 100psi Sealed Gage 3-Pin