HIROSE ELECTRIC LF13WBLP-20PA
Circular Connector, 20 Contact(s), Zinc Alloy, Male, Solder Terminal, Plug
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for HIROSE ELECTRIC LF13WBLP-20PA.
IHS
Datasheet21 pages3 years ago
Master Electronics
Future Electronics
TME
Hirose SCT
Inventory History
3 month trend:
+50.06%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of HIROSE ELECTRIC LF13WBLP-20PA provided by its distributors.
Conn Bayonet M 20 POS Solder Cup RA Cable Mount 20 Terminal 1 Port Bag
20 Position, Bayonet Lock, Soldering Type LF Right angle Plug
Bayonet Lock,Male Pins,Plug 20pin Polyamide (PA),Nylon 2A
ROHS3Compliant Circular Connector
CIRCULAR CONN, R/A PLUG, 20POS, SOLDER;
Miniature Waterproof (IP67/IP68) Shielded Connector
Hirose SCT
Circular Connector, Plug, 20Pos, Solder; Product Range:Lf Series; Circular Connector Shell Style:Right Angle Cable Mount Plug; No. Of Contacts:20Contacts; Circular Contact Type:Solder Pin; Coupling Style:Bayonet; Contact Plating:Goldrohs Compliant: Yes |Hirose/hrs LF13WBLP-20PA