Gowanda 050AT1503VC
General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Gowanda 050AT1503VC.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
Supply Chain
Country of OriginUSA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1994-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Gowanda 050AT1503VC provided by its distributors.
FIXED IND 150UH 2.33A 100 MOHM