Fuji Electric 7MBR75VB120-50
Insulated Gate Bipolar Transistor, 75A I(C), 1200V V(BR)CES, N-Channel
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Fuji Electric 7MBR75VB120-50.
IHS
Datasheet9 pages12 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Fuji Electric 7MBR75VB120-50 provided by its distributors.
385W 1.2KV 75A 122mm*62mm*17mm
CAP TANT POLY 47UF 16V 2917