Fastron XHBCC-222J-01
Choke Wirewound 2.2mH 5% 20KHz 55Q-Factor Ferrite 335mA 5.5Ohm DCR AXL T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Fastron XHBCC-222J-01.
Master Electronics
Burklin Elektronik
Introduction Date2008-10-23
Descriptions
Descriptions of Fastron XHBCC-222J-01 provided by its distributors.
Leaded Inductor - Fixed Choke Coil
Fastron
General Purpose Inductor, 2200uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core
RF choke, axial, 2.2 mH, 335 mA, XHBCC-222J-01