Fastron 1812AF-120K-01
General Purpose Inductor, 12uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1812
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Fastron 1812AF-120K-01.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
Master Electronics
Mouser
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Fastron 1812AF-120K-01 provided by its distributors.
Wire-wound Ceramic and Ferrite RF Chip Inductor
Fastron
1812 WIREWOUND CER/FER IND 12uH 10%
1206 and Larger Surface Mount Inductors 12nH 2.5 MHz 10%