Fastron 1206AS-033J-01
Inductor RF Chip Molded Wirewound 33nH 5% 300MHz 56Q-Factor Ceramic 1A 110mOhm DCR 1206 T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Fastron 1206AS-033J-01.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Mouser
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Introduction Date2021-02-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions of Fastron 1206AS-033J-01 provided by its distributors.
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
General Purpose Inductor, 0.033uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1206
1206 WIREWOUND CER IND 33nH 5%
1206 and Larger Surface Mount Inductors 33nH 100 MHz 5% Tol
RF choke, SMD 1206, 33 nH, 1000 mA, 1206AS-033J-01
100MHz 1.8GHz 56 33nH 110m¦¸ ¡À5% 1206 4mm*2.5mm