Fastron 0805ASM-R29J-08
General Purpose Inductor, 0.29uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Fastron 0805ASM-R29J-08.
Master Electronics
Datasheet1 page3 years ago
Datasheet1 page5 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Introduction Date2021-02-23
Descriptions
Descriptions of Fastron 0805ASM-R29J-08 provided by its distributors.
Inductor RF Chip Molded Wirewound 0.29uH 5% 100MHz 40Q-Factor Ceramic 0.26A 1.8Ohm DCR 0805 Automotive T/R