Epson SG-615P 10.0000MC3:ROHS
SG-615P Series 10 MHz 5 V ±100 ppm -20° to 70°C Surface Mount Oscillator
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson SG-615P 10.0000MC3:ROHS.
Epson
Datasheet3 pages11 years ago
IHS
Arrow.cn
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, Thailand
Introduction Date1985-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-07-15
LTD Date2023-06-30
Related Parts
ECS InternationalECS-3961-100-AU-TR
Oscillator XO 10MHz ±100ppm 30pF HCMOS 60% 5V 4-Pin Mini-SMD T/R
CTS ComponentsCB3-2C-10M0000
CB3 Series 10 MHz 7 x 5 mm 5.5 V ±100 ppm SMT HCMOS/TTL Clock Oscillator
CTS ComponentsMXO45T-2C-10M0000
Oscillator XO 10MHz ±100ppm 50pF HCMOS/TTL 55% 5V 4-Pin Metal DIP Thru-Hole Carton/Tray/Tube
Oscillator XO 10MHz ±100ppm CMOS 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Oscillator XO 10MHz ±100ppm 50pF CMOS/TTL 60% 5V 4-Pin PDIP Thru-Hole Bulk
CTS ComponentsMXO45HST-2C-10M0000
HCMOS/TTL Output Clock Oscillator, 10MHz Nom
ECS InternationalECS-3951M-100-AU-TR
Oscillator XO 10MHz ±100ppm 30pF HCMOS 60% 5V Automotive 4-Pin Mini-SMD T/R
CTS ComponentsMXO45HS-2C-10M0000
Descriptions
Descriptions of Epson SG-615P 10.0000MC3:ROHS provided by its distributors.
SMD XTAL OSC MHZ (O/E) 250TR
OSC 10.00 MHZ 5.0V SMD
CMOS/TTL Output Clock Oscillator
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS TTL