Epson SG-615P 10.0000MC0:ROHS
CMOS/TTL Output Clock Oscillator, 10MHz Nom
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson SG-615P 10.0000MC0:ROHS.
Epson
Datasheet3 pages11 years ago
IHS
Arrow.cn
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.50
Introduction Date2008-11-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-07-29
LTD Date2023-06-30
Related Parts
CTS ComponentsCB3-2C-10M0000
CB3 Series 10 MHz 7 x 5 mm 5.5 V ±100 ppm SMT HCMOS/TTL Clock Oscillator
ECS InternationalECS-3961-100-AU-TR
Oscillator XO 10MHz ±100ppm 30pF HCMOS 60% 5V 4-Pin Mini-SMD T/R
ECS InternationalECS-3951M-100-AU-TR
Oscillator XO 10MHz ±100ppm 30pF HCMOS 60% 5V Automotive 4-Pin Mini-SMD T/R
CTS ComponentsMXO45T-2C-10M0000
Oscillator XO 10MHz ±100ppm 50pF HCMOS/TTL 55% 5V 4-Pin Metal DIP Thru-Hole Carton/Tray/Tube
Oscillator XO 10MHz ±100ppm CMOS 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
ECS InternationalECS-2100A-100
Crystal Clock Oscillator 10MHz 8-Pin Metal DIP
Descriptions
Descriptions of Epson SG-615P 10.0000MC0:ROHS provided by its distributors.
SMD XTAL OSC MHZ (O/E) 1K TR
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS TTL