Epson SG-210STF 72.0000ML3
SG-210STF 72.0000ML3: SMD Xtal Osc Mhz 50PPM -40~85C 250TR
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson SG-210STF 72.0000ML3.
IHS
Datasheet34 pages2 years ago
Electro Sonic
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
-9.82%
CAD Models
Download Epson SG-210STF 72.0000ML3 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, Thailand
Introduction Date2014-07-07
Related Parts
Oscillator XO ±50ppm 15pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin SMD T/R
SMD XTAL OSC ST 1.6~3.6V +/-50PPM -40~85C 250TR
Descriptions
Descriptions of Epson SG-210STF 72.0000ML3 provided by its distributors.
1.6V~3.6V ¡À50ppm 72MHz 2.5mm*2mm*900¦Ìm
CMOS Output Clock Oscillator, 72MHz Nom
XTAL OSC XO 72.0000MHZ CMOS SMD