Epson MA-406 14.7456M-G3: ROHS
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 14.7456MHz Nom
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson MA-406 14.7456M-G3: ROHS.
Epson
Datasheet2 pages12 years ago
IHS
Arrow.cn
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, Thailand
Introduction Date2013-02-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-09-30
LTD Date2021-03-30
Related Parts
Crystal 15.36MHz ±50ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 20pF FUND 50Ohm 4-Pin SMD T/R
Crystal 14.7456MHz ±50ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 4-Pin SMD T/R
MA506 Series 14.7456MHZ ±30ppm 18PF -20°C ~ 70°C 12.70mm x 5.08mm Crystal
Descriptions
Descriptions of Epson MA-406 14.7456M-G3: ROHS provided by its distributors.
SMD AT STRIP XTL MHZ +/-50PPM 20PF 250TR
CRYSTAL 14.7456MHZ 20PF SMD