Epson FC1610AN 32.7680KA-AC
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 0.032768MHz Nom
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson FC1610AN 32.7680KA-AC.
Electro Sonic
Datasheet2 pages0 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
Inventory History
3 month trend:
-14.50%
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, Thailand
Introduction Date2016-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Epson FC1610AN 32.7680KA-AC provided by its distributors.
9pF ¡À20ppm 32.768KHz 90K¦¸ 1.65mm*1.05mm*500¦Ìm
KHZ XTAL +/-20PPM,-40~85C 9.0PF BULK
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD